Alobal má více využití, než si myslíte – a zdaleka ne jenom v kuchyni


Alobal při pečení známe, také ve chvíli, kdy potřebujeme uschovat něco, co má jinak poměrně silný zápach, jako je česnek nebo cibule. Do alobalu také balíme sobě a svým dětem svačiny. Ale kromě tohoto standardního využití v kuchyni máme ještě další využití pro alobal. Jaká to jsou?

UMYJTE S ALOBALEM NÁDOBÍ
Pokud používáte drátěnku, jistě víte, že nádobí může poškodit. Ale bez drátěnky to občas prostě nejde, musíte ji použít. A potom máte drátěnku plnou mastných zbytků, což je samozřejmě přímo rodiště bakterií a virů, které by vás mohly ohrozit. Ne vždy je možné drátěnku zcela vyčistit. Proto byste měli zkusit alobal. Zmačkejte ho do kuličky a poté s ním vyčistěte všechnu připálenou špínu. Poté alobal vyhodíte do koše.
gril z cihel
MŮŽETE NAOSTŘIT NŮŽKY
Úplně stačí, když přeložíte kousek alobalu napůl a začnete ho stříhat celou plochou nůžek. Za chvíli zjistíte, že se tímto nůžky ostří, takže nebude trvat ani pár minut a mohou být dokonce o něco ostřejší, než byly, když jste si je poprvé pořizovali.

STATIKA UŽ NENÍ PROBLÉM
Pokud vás někde trápí statická elektřina, stačí, když opět použijete alobal. Například na oblečení – stačí, když na ně kus položíte.

GRILOVÁNÍ
Pokud není váš gril zrovna čistý, můžete na gril položit alobal a maso až na alobal. Ale také můžete alobalem gril vyčistit, stejně jako nádobí místo drátěnky.
nastavení pračky
TIP: Chcete mít nadýchané oblečení, které je jemné a dobře vyprané? Dejte do bubnu pračky kus alobalu, jenom malou dobře zmačkanou kuličku. Ta dokáže při praní zázraky! Doře rozmělní prášek, také ho dobře zamíchá do celého bubnu pračky, a navíc se postará o to, aby bylo prádlo opravdu dobře vyprané, jemné a hebké na dotek. Navíc podporuje svěžest a vůni aviváže.
Tak jenom do toho, vyzkoušejte naše rady a uvidíte, že se vám alobal stane nedílnou součástí domácnosti.

4.2/5 - (14 votes)