Chytré hodinky (nejen) pro sportovce. Společnost Fitbit představuje model Ionic.


Výrobci chytrých hodinek, firmy Apple a Fitbit, si vzájemně konkurují. Fitbit představila docela nedávno typ Ionic a ten si nepochybně oblíbí především sportovci. Displej má úhlopříčku 1,42 palců s rozlišením 250 x 348 pixelů. Skelet hodinek je zhotoven z kovu, řemínek může být buď plastový, nebo kožený. Stroj pracuje na všech známých platformách Windows Phone, iOS, nebo Android. Dostačující paměť 4 GB podporuje i nadstandardní funkce, např. měření vzdálenosti, frekvenci tepu, spotřebované kalorie při pohybu atd.
iphone s hodinky
Výrobek má působivý design, vypadá sice trochu chladně a stroze, ovšem elegantně. Celokovové šasi hodinek málokoho překvapí, je vyrobeno z jednoho kusu pevné a odolné slitiny lehkých materiálů, kovové pouzdro slouží zároveň jako anténa pro identifikaci a komunikaci přes Bluetooth a modul GPS. Tělo strojku je mimochodem certifikováno IP68, je možné je tedy využít za jakéhokoli počasí, i v extrémním dešti. Zabezpečení proti průniku vody je zaručeno pod vodou až do hloubky padesáti metrů. Odolnost konstrukce proti opotřebení, nárazu a vodnímu živlu je také důvodem, proč si výrobek oblíbili vrcholoví plavci.
chytré hodinky

Vydrží čtyřikrát déle v provozu na baterii, než hodinky od Apple

Řemínky neškrtí a jsou na dotek velmi příjemné, ať už zvolíte jakoukoliv variantu. Výrobce pamatoval na zvětšení rozsahu dírek na řemínku, aby hodinky padly jak svalnatým robustním chlapům, tak i dětem, nebo křehkým ženám. Řemínky lze také jednoduše a rychle střídat, k jejich výměně stačí stisknout jen jediný výstupek. Můžete mít doma celou sadu řemínků a s každým z nich získávají hodinky docela odlišný rozměr – jiný pásek se hodí do společnosti (do divadla, na koncerty), jiný zas k outdoorovým aktivitám, jiný do bazénu.
Displej je velice dobře viditelný i na přímém slunci, ovládání je snadné a intuitivní, velkou předností je výdrž baterie na jedno nabití – přibližně 4 dny. (Mimochodem, konkurent od Apple vydrží na baterii v provozu pouhý 1 den). Uvnitř přístroje se nachází přehrávač hudby včetně databáze skladeb ve formátu MP3, a je také možné využít přístroj i jako bezkontaktní platební kartu.
Propracovaný výrobek disponuje snímačem SpO2 pro měření spánkové apnoe, má pochopitelně vestavěný GPS modul, je možné jej použít pro individuální trénink sportovců jak rekreačních, tak špičkových.

4.5/5 - (13 votes)

Posted in Web