Dřevo je stylové v každé době


O českých řemeslnících se vždy tvrdilo, že mají zlaté ručičky. Především v minulosti byl nábytek zhotovený ze dřeva v každé chalupě. Postupem času však tento klasický dřevěný nábytek https://www.osae.cz/to-prave-i-pro-vase-bydleni   byl vytlačen moderními levnějšími kousky vyráběnými v moderním stylu a nábytek masivní se tak dostal do pozadí.  Ovšem netrvalo dlouho a stal se znovu vyhledávaným. Materiálem pro výrobu masivního nábytku je dřevo z kmenů jak stromů listnatých, tak jehličnatých.
uložené dřevo
Originál i na zahradě

Svým vzhledem vás jistě očarují kousky ze starého dřeva hodící se především na zahradu, jeho nespornými klady je především originalita a životnost, zhotovit se dá takřka cokoliv.

Borovice v bytě

Skříně, stolky, peřiňáky, poličky, věšáky, celé jídelny, to vše můžete mít např. z borovicového dřeva, tento druh dřeva je vyhledávaným při výrobě nábytku a to díky své odolnosti jak proti poškození, tak vlivu vlhkosti, dřevo je pevné a jeho životnost je tak vysoká, předností je i krásná vůně, patří mezi levnější variantu dřeviny.
jídelní stůl
Dub po anglicku

Pokud bude chtít svému obydlí vdechnout trochu anglického stylu, sáhněte po dubu. Tento druh dřeva je jedinečný tím, že každý kousek je trochu jiný díky zabarvení a letokruhům. Cenově je tento druh dřeva tzv. zlatou střední cestou.

Buk

Z bukového dřeva se dá vyrobit jakýkoliv druh nábytku, není náročné na udržování a jeho uživatelnost je v řádech několika desítek let.

Exotika

Opravdovým luxusem je nábytek zhotovený z mahagonového dřeva, tomu samozřejmě bude odpovídat i cena. Odměnou vám bude bydlení s neobvyklou atmosférou, kterou dokáže exotický mahagon nabídnout.
manželská postel 
Údržba a péče

Masivní nábytek by měl být nalakován a napuštěn olejem, používat byste tedy měli přípravky k tomu určené, opatrní buďte s vodou, dřevo je na ni citlivé, pokud k nějaké nehodě dojde, ihned vodu setřete, ideální je použití papírové utěrky, která rychle vodu nasaje. Nábytek by neměl být umístěn v místech, kam dosahují sluneční paprsky.

 

Dřevo je stylové v každé době
4 (80%)5