Proč konzumovat brčálově zelený čaj Matcha?

Categories: Zboží.

Lis 6, 2017 // By:sps-ul.cz // No Comment

Jemně mletý zelený čaj Matchaa si pomalu ale jistě nachází své místo v českých domácnostech, není divu. Za původem pití čaje Matcha se musíme vydat až do dálného Japonska. V tamní kultuře má tento zdravý elixír dlouhodobou tradici více než 800 let. MatchaTea je vyrobený z pečlivě vybraných mladých lístků rostliny Camellia sinensis, které jsou bohaté na velké množství přirozeně se vyskytujících živin.
 matcha čaj
Konzumujete jemné rozemleté celé čajové lístky
Matcha má velmi znatelné detoxikační účinky a obrovské množství antioxidantů. Má rovněž mnohem více prospěšných látek, které si přirozeně vyskytují v zeleném čaji obecně. Ptáte se proč? „Protože pitím MatchaTea konzumujete přímo jemné rozemleté celé čajové lístky, a to se ve srovnání s klasickými dostupnými čaji nedá srovnat.
 
MatchaTea má vysoký obsah antioxidantů
Antioxidanty jsou živiny a enzymy odpovědné za boj proti negativním účinkům UV záření, dodávají naší pleti mladší vzhled a zabraňují vzniku řady chorob. Antioxidanty se všichni snažíme hledat v zelenině a ovoci. Šálek MatchaTea obsahuje až 5× více antioxidantů než běžně prodávané potraviny.
 
Matcha Tea uklidňuje
Po více než tisíc let používají mniši zen buddhismu MatchaTea jako prostředek k relaxaci a meditaci. MatchaTea je jim prospěšný také k udržení jasné mysli a pozornosti. Nyní víme, že tento stav vyššího vědomí je způsobený aminokyselinou L-theanin, která se v čaji přirozeně vyskytuje. Přítomnost aminokyseliny L-theanin v lístcích použitých k výrobě zeleného čaje Matcha stimuluje produkci alfa vln v mozku, čímž navozuje pocity klidu a uvolnění bez pocitu ospalosti. V současné době je tato vlastnost vyhledávána zejména studenty, kteří Matcha Tea popíjejí při studiu.
čaj matcha 
MatchaTea podporuje dobrou náladu
Uvolněnost a dobrou náladu má na svědomí aminokyselina L-theanin. Zvyšuje totiž hladinu dopaminu a serotoninu. Látka se vyskytuje téměř výhradně jen v zelených lístcích čajovníku. Výsledkem je snížení úzkosti a podpora dobré nálady a mozkových alfa vln, které jsou znatelné ve stavu bdělosti a momentech bez námahy.

Proč konzumovat brčálově zelený čaj Matcha?
Ohodnoťte příspěvek

About sps-ul.cz

Browse Archived Articles by sps-ul.cz

Related