Stop kapsářům!

Kapsáře, alias lidi přiživující se v podobě krádeží peněženek a případně i dalších cenností z kapes, kabelek, tašek nebo jiných zavazadel nepozorných spoluobčanů, můžeme najít zřejmě na celém světě. Je to logické – všude se najdou šikovní lidičkové, kteří mají sice šikovné prsty, ovšem k práci je tak jaksi nepoužívají či používat nechtějí. A sáhnout někomu do soukromé kapsy je často snadné a přitom i poměrně mírně trestané. Takže proč by si jeden nepřilepšil, když mu někdo jiný dá tu možnost, že?
odpoutaná ruka
Ovšem je nasnadě, že zatímco si podobný zloděj vesměs na nějak extra velké peníze nepřijde, dokáže své oběti způsobit i o dost větší trable. Zejména pokud je taková oběť právě na dovolené v nějaké cizí zemi.
Protože oběť v první chvíli a možná ještě ani dlouho poté vlastně nic netuší. A než zjistí, že je peněženka fuč, a než se dobere toho, že nešlo o pouhou ztrátu a poctivého nálezce se tak nedočká, je zpravidla už pozdě. Zloděj už je v trapu, a i kdyby se na něj snad ještě okradený nebo někdo z lidí kolem rozpomněl, nic mu nedokážou. Protože peněženka je dávno někde zahozena a bankovky jsou tak jaksi jedna jako druhá.
A obranému jedinci tak nezbývá, než se smířit s realitou. A doufat, že se najde doma někdo, kdo by mu poslal nějaké peníze na vyžití některou z forem zaslání nebo převodu.
Ovšem ač se tedy podobná situace nakonec nějak vyřešit dá, vždy je lepší se vynasnažit, .
Protože když se nevydáme kapesnímu zloději všanc, nic si na nás nevezme. Když máme peníze (jak u nejedné země radí i naše ministerstvo zahraničí) nejlépe skryté pod oděvem, rozestrkané po menších částkách na více místech těla, v dobře zapnutých kapsách, má to dotyčný zloděj o poznání těžší, a pokud si nikoho cizího zásadně nepustíme k tělu, je to pro něj ještě horší.
lupič s pytlem
A úplně nejhorší pro takového kapesního zloděje je, když máme namísto hotovosti jen nějakou tu zpropadenou platební kartu. A nikde u ní napsaný PIN. Protože s tou se toho moc nenadělá. A nám ji zablokují, vydají za pár korun jinou a život jde dál.
A kapsář? Pokud budou všichni majitelé peněženek takoví, nezbude mu než se polepšit.
Anebo vás ve snaze získat peníze (třeba i se zbraní v ruce) napadnout. Čímž už ale přestává být kapsářem a tudíž do tohoto článku nepatří.

4/5 - (2 votes)